Kaçırılmak nasıl bir şeydir,hep merak etmişimdir...

Kaçırılmak nasıl bir şeydir,hep merak etmişimdir...

Mesaj  Thalia Bir Ptsi Şub. 07, 2011 6:06 pm

Odamda video oyunlarımdan birini mi oynasam yoksa müzik mi dinlesem karar verememiştim.Bir video oyunlarıma bakıyor, bir de müzik cdlerime bakıyordum. Sonunda video oyunu oynamaya karar verdim. Hevesle o yöne doğru yöneldim. Bu sefer de hangisini oynayacağıma karar veremiyordum. Ahh,bu kararsızlık huyumdan nefret ediyordum. Ben kara kara düşünürken annemin topuklarının çıkardığı o bildik tık tık sesini,küçük çığlıklarını ve neşe dolu mırıldanmalarını dinlemeye koyuldum. Annem dengesiz biriydi,çok konuşur ve sürekli çam devirirdi. Ama asla kötü niyetli değildi,hatta fazlasıyla saftı. Ne kadar dengesiz olursa olsun,onu yine de severdim ve çıkardığı sesler bana terapi gibi gelirdi. Ama bu onunla sürekli yaşamak istediğim anlamına da gelmezdi. Gözlerim aynaya takıldı. Gülümsüyordum,gözlerim daha da derinleşmişti. Ne zaman annemle ilgili bir espri yapsam hep böyle görünürdüm. Birden kapının açıldığını duydum. Annem "Hey,sen de kim-" dedi,sonra bir düşme sesi duyuldu.Hemen koridora koştum,annem yerde bayılmıştı.Annemin bayıldığını görünce hiddetlendiğimi ve vücudumdaki karıncalanmaları hissettim. Saçlarımın arasından "çıt,çıt,çat" diye sesler geliyordu. Sinirlendiğimde hep böyle olurdu. Ama sebebini hiç öğrenememiştim. Annemin başında kızıl saçları beline kadar uzanmış,siyahlar giymiş,burnuna ve başka yerlerine de piercing takmış, kapkara ve ürkütücü gözlere sahip bir kız vardı. O ürkütücü gözlerini yavaşça annemden kaldırıp bana dikti. Kızın gözlerine bakar bakmaz onda yanlış bir şeyler olduğunu anladım. Bana doğru bir adım attı. İçgüdüsel olarak geriye bir adım attım. Kız üzerime gelmeye devam etti. O bana yaklaştıkça ben ondan uzaklaştım. Sonunda adımlarını hızlandırıp yanıma geldi. Bundan sonrası adeta yavaş çekim gibiydi. Kız kollarını bana uzattı. Kızın kollarının renginde bir tuhaflık olduğunu fark ettim. Kız ellerini yüzüme doğru kaldırdı ve elindeki beyazımsı şeyi gördüm. Sonra her şey karardı.
Thalia

Kullanıcı profilini gör

Geri: Kaçırılmak nasıl bir şeydir,hep merak etmişimdir...

Mesaj  Athena Bir Perş. Şub. 10, 2011 3:30 pm

Evin içi huzur doluydu.Ama içeride hoşuma gitmeyen bir şeyler vardı.Kafamı çevirdiğimde yerde yatan bir kadın gördüm.Thaila ya o kadar çok benziyordu ki!Annesi olmalıydı.Kadın kıpırdanmaya başlamıştı.O sırada gözüme bir oda takıldı.Odanın kapısı ardına kadar açıktı ve içerisi benim okul dolabımdan bile daha dağınıktı.Odaya göz gezdirmeye karar verdiğim an beni rahatsız eden şeyi buldum.Burası adeta Zeus'un Oyun Alanına benziyordu.Zeus'tan hiç hoşlanmam.Umarım Thaila'nın zevkleri sadece hobi olmaktan ibarettir.İçeriden gelen çığlığı duyana kadar Tanrılara Thaila'nın Zeus'un kızı olmaması için dua ediyordum.Ama çığlık duamı öyle keskin bir biçimde böldü ki koşarak içeriye girdim.Thaila'nın annesi(ya da öyle sandığım kadın) ayağa kalkmış Thaila'nın adını sayıklıyordu.Beni fark etmesi on dakika sürdü.Suratıma ve ayaklarıma bakar bakmaz çığlığı bastı.Sis yüzünden tam olarak ne görmüş olabileceğini bilmiyordum ama yüz ifadesinden anladığım kadarıyla pek de iyi bir şey değildi.Kadının yanına gidip uyumasını söyledim.Biz satirlerin bazı güçleri vardır.Böyle anlarda resmen kurtarıcımız olur bu güçler.Kadının aklına girip olaylara bakmaya çalıştım.Bu kullanımı yasak bir güçtür.Çünkü anılar birer sırdır.ama bir seferliğine bu yasağı çiğnemem gerek.(Thaila yı bulamazsam her şey yeterince kötü olacak zaten.)Kadının aklına girmeyi başardım ve izlemeye koyuldum.Bana çok tanıdık gelen bir kız içeri girdi ve her yeri darmaduman etti.O sırada orada ben de varmışım gibi şimdi bulunduğum yere öyle dikkatli ve korkunç bir şekilde baktı ki orada olduğuma ben bile inandım.Thaila nın odasına girdi ve ben de peşinden gittim.Onu yakalayana kadar elinde ne olduğu dikkatimden kaçmıştı ama şimdi neden bu kadar tanıdık geldiğini anlıyordum.Buraya gelirken vapurda bana bakan simsiyah gözlerin sahibi bu kız, elinde Hades'in dehşet miğferini tutuyordu.Daha önce yalnızca anlatılanlar ve birkaç tane sahtesinden hatırladığım bu miğfer sis yüzünden beyaz bir sopa gibi görünürdü insanlara.Anlamadığım şey ise Thaila'nın neden "o beyaz şeyi üzerimden çek!" diye bağırmasıydı.O bir melezdi ve melezler sisten etkilenmemeliydi.Ama sanırım daha büyük bir sorun vardı ortada.Böyle bir şeyi Hades'ten onun isteği ile almak imkansızdı.Tek yol bunu ondan çalmaktı ve bunu yapabilecek tek kişi de intikam tarıçası Nemesis'ti... ...

İkinci Adım İçin Puanın ; 8

Üçüncü Adım; Nemesis ile tanışmanı ve Melez Kampına götürülüşünü anlat...
Athena
Admin

Kullanıcı profilini gör http://percyjackson.yetkinforum.net

- Similar topics